Dowiedz się więcej o naszej obecności na polskim rynku i o tym, jak przyczyniamy się do przyspieszenia tak potrzebnej transformacji energetycznej.

Jesteśmy jednym z globalnych liderów w dziedzinie wykorzystania energii wiatru i słońca. Weszliśmy na na polski rynek w 2008 roku i pod względem dotychczas zrealizowanych inwestycji jesteśmy największym zagranicznym inwestorem w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce. Już od ponad 15 lat aktywnie wspieramy zieloną transformację polskiej gospodarki. 

Nasza działalność

EDPR jest jednym z pionierów i liderów sektora OZE w Polsce. Dotychczas wybudowaliśmy w kraju blisko 1,2 GW zielonych mocy, z czego około 0,9 GW w lądowych farmach wiatrowych i około 0,3 GW w wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych. Portfolio naszych nowych projektów wynosi kilka GW i obejmuje projekty wiatrowe, słonecznne i magazynowe, a także projekty hybrydowe łączące powyższy technologie. Poprzez spółkę OW, w której EDPR posiada 50%, EDPR zaangażowana jest również w rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. 

Wiatr na lądzie 

W polskich warunkach lądowe farmy wiatrowe są technologią OZE o najniższym koszcie całkowitym wytworzenia energii elektrycznej. Dotychczas EDPR wybudowała w Polsce farmy wiatrowe o mocy blisko 0,9 GW – najwięcej spośród wszystkich inwestorów na polskim rynku. Część naszych krajowych aktywów wiatrowych sprzedaliśmy w ramach programu Asset Rotation, aby pozyskać kapitał na rozwój nowych inwestycji. Obecnie posiadamy portfel operacyjnych aktywów wiatrowych o łącznej mocy 567 MW  i aktywnie rozwijamy nowe projekty. Jesteśmy otwarci na różne modele współpracy zarówno z innymi developerami jak i finalnymi odbiorcami energii.

Energia słoneczna 

Polska od kilku lat znajduje się na europesjkim podium pod względem przyrostu mocy zainstalowanej w fotowoltaice. W 2023 roku EDPR oddała w Polsce do eksploatacji farmy PV o łącznej mocy 0,3 GW, stając się jednym z liderów tego segmentu rynku w Polsce.    

Kluczowe dane
installed capacity
Zainstalowana moc

917 MW

windfarm
Generacja

895 GWh

under construction
W budowie

312,7 MW

world
Uniknięte emisje CO2 od 2008 r.

10+ miliony ton

Najnowsze wiadomości

Bartosz Fedurek

Bartosz Fedurek mianowany na stanowisko Country Managera EDPR Poland

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty co do wielkości producent energii wiatrowej i słonecznej na świecie, wybrał Bartosza Fedurka, menedżera z ogromnym doświadczeniem w branży, na nowego Country Managera EDPR Poland. Bartosz Fedurek pracował wcześniej w Orsted jako dyrektor ds. projektów rozwojowych, PGE Baltica jako dyrektor ds. inwestycji oraz KGHM Polska Miedź S.A. jako dyrektor zespołu energetycznego. 
Radziejow

EDP Renewables ogłasza rozpoczęcie budowy parku fotowoltaicznego w Polsce

Zlokalizowany w Chotkowie, gmina Brzeźnica w zachodniej Polsce, będzie jednym z największych projektów fotowoltaicznych w Polsce o mocy zainstalowanej 31 MWac. Park fotowoltaiczny będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość energii, aby zasilić ponad 20 000 gospodarstw domowych i zaoszczędzić ponad 50 000 ton CO2 rocznie. 
Konary project

EDP Renewables staje się pionierem w Polsce dzięki innowacyjnemu projektowi hybrydowemu w Konarach

W malowniczej okolicy Konar, na terenie dwóch urokliwych gmin województwa wielkopolskiego, Gołańczy i Margonina, 12 września EDPR oficjalnie otworzyła nową farmę fotowoltaiczną o mocy 45 MW. Projekt w Konarach jest kolejnym potwierdzeniem innowacyjności i pionierskiej roli EDPR w przyspieszaniu transformacji energetycznej Polski.
we choose earth

Nasze główne projekty

photovoltaic park

Przykona

Jedna z największych farm fotowoltaicznych w naszym regionie, jednocześnie pierwsza o tak imponującej skali na terenie dawnej kopalni.  
Radziejow

Konary

Projekt ten stanowi ważny krok, będąc jedną z największych tego typu inwestycji w Europie. 
Ilza

Margonin

Pierwszym kamieniem milowym był projekt farmy wiatrowej Margonin, zrealizowany i oddany do użytku w 2010 roku, o imponującej mocy 120 MW,.

Nasi ludzie

Pracuj z nami!

EDPR działa na 28 rynkach na całym świecie, a nasz rozwój w ciągu ostatnich lat zawdzięczamy elastyczności i pracy zespołowej naszych pracowników, jak też ich zdolności do dostosowywania się do zmieniającego się biznesu. 

Naszym celem jest pozostanie długoterminowym liderem rynku w sektorze energii odnawialnej. Dążymy do wiarygodności poprzez tworzenie wartości, odpowiedzialność społeczną, bezpieczeństwo, innowacje i poszanowanie środowiska.  

Co sprawia, że jesteśmy dumni jako pracodawca?

  • Certyfikat TOP Employer Europe 2023;
  • Bloomberg Gender Equality Index 2022;
  • Top Workplaces US 2022;
  • Certyfikacja w Mediacji (Doskonałość) Fundacji Más Familia.
Enginyers
Nasza kultura
Ciągłe doskonalenie EDPR jest możliwe dzięki talentom, które firma przyciąga, oraz promowanie doświadczenia i rozwoju zespołów.
Przyciągaj

lntegruj najlepsze talenty, zachęcaj do różnorodności i oferuj stabilne możliwości. 

Doświadczaj

Promuj dobre samopoczucie, oferuj elastyczność i przyciągaj talenty.  

Rozwijaj

Odkryj, ulepsz i podkreślaj potencjał każdej osoby.

 

 

Kultura Wzmacniania ma na celu docenianie i promowanie lokalnej kultury i sztuki poprzez finansowanie i sponsorowanie projektów kulturalnych w naszych gminach. 

Inicjatywa ta przyczynia się do rozwoju lokalnych społeczności- wspieramy projekty promujące dostęp do kultury i sztuki, wzmacniając poczucie wspólnoty.

Closer2you

Closer2you (Bliżej Ciebie) ma na celu poprawę jakości życia i zapewnienie dobrego samopoczucia osób mieszkających w pobliżu naszych obiektów. Działania te są przeznaczone dla rodzin w trudnej sytuacji ekonomicznej, a także dla społeczności potrzebujących dodatkowego wsparcia dla wspólnej infrastruktury. 

CLOSE2YOU

Twoja Energia

Twoja Energia to inicjatywa edukacyjna, której celem jest nauczenie dzieci w wieku szkolnym różnic między poszczególnymi technologiami wytwarzania energii, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii.  

twoja energy

Światowy Dzień Wiatru

Każdego roku EDPR wykorzystuje Światowy Dzień Wiatru, przypadający 15 czerwca, do przeprowadzania inicjatyw sportowych, przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości na temat korzyści płynących z tego naturalnego źródła energii, jakim jest wiatr. W 2022 r. firma EDPR świętowała drugą edycję Pucharu Wiatru w Iłży, z udziałem ponad 100 dzieci. 

global wind day

Kampania świąteczna

W grudniu EDPR sponsoruje i organizuje różnego rodzaju działania, które przypominają o naszym zaangażowaniu w życie lokalnych społeczności. Gwiazdkowe upominki- niespodzianki dają wiele radości uczniom lokalnych gmin. 

christmas campaing

EDPR Holdco S.A.

Spółka EDP Renewables Holdco S.A. została zarejestrowana w styczniu 2013 roku w celu prowadzenia działalności w zakresie wytwarzania energii elektrycznej (PKD 35.11.Z). 
Siedziba spółki mieści się w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 98.

Spółka EDP Renewables Holdco S.A. została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000452282, NIP 527-26-90-636. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 100.100,00 zł, opłacony w całości.

Korsze Wind Farm Sp. z o.o

Spółka Korsze Wind Farm Sp. z o.o. została zarejestrowana w październiku 2012 roku w celu prowadzenia działalności w zakresie wytwarzania energii elektrycznej (PKD 35.11.Z). Siedziba spółki mieści się w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 98.

Spółka Korsze Wind Farm Sp. z o.o. została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000437368, NIP 113-28-59-582. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 38.855.000,00 zł.

Gudziki Wind Farm SP . Z O.O

Spółka Gudziki Wind Farm Sp. z o.o. została zarejestrowana w lutym 2019 roku w celu prowadzenia działalności w zakresie wytwarzania energii elektrycznej (PKD 35.11.Z). Siedziba spółki mieści się w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 98.

Spółka Gudziki Wind Farm Sp. z o.o. została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000772249, NIP 701-09-08-845. Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 5.000,00 zł.

Siedziba główna
Siedziba główna
Warsaw
AI. Jerozolimskie 98 008-807 WarsawPoland